Naslovnica arrow Recenzije albuma arrow Paul McCartney - 'Chaos And Creation In The Backyard'

Najnovije novosti i najave

Petak, 09. Siječanj 2009
Četvrtak, 08. Siječanj 2009
Srijeda, 07. Siječanj 2009
Utorak, 06. Siječanj 2009
Ponedjeljak, 05. Siječanj 2009

Prijava






Zaboravili ste šifru?
Ako još nemate Korisnički račun, možete ga kreirati ovdje.
Paul McCartney - 'Chaos And Creation In The Backyard'
Autor: Dragutin Andrić, Srijeda, 26 Listopad 2005
Ocjena:
Ocjena čitatelja:    (0 glas)
Pregleda: 170

Priznajem da sam, prije nego li je i jedno slovo otisnuto na imaginarnom papiru programa za pisanje bezidejno buljio u ekran svog računala i pitao se ''kako početi'', ''što reći''. Nije mala stvar napisati recenziju dvadesetog po redu samostalnog albuma bivšeg Beatlesa i najbogatijeg čovjeka Velike Britanije Sir Paul McCartneya.

Nije mala stvar za mene koji sam uvijek cijenio i volio slušati Paula bilo u njegovim solo izdanjima bilo kao vođu Wingsa, a osobito kao jednog od članova popularne Liverpoolske četvorke. Čovjek koji je svojom glazbom, glazbom Beatlesa, udario temelje popularnoj glazbi i koji je i dan danas neiscrpan izvor ideja glazbenicima sigurno vas ne može ostaviti ravnodušnima i samim uzimanjem albuma u ruke osjećate izvjesno strahopoštovanje.

Riječ je o (spomenuo sam maločas) dvadesetom studijskom albumu pod nazivom ''Chaos And Creation In The Backyard''. Kao što i priliči glazbeniku kalibra Paul McCartneya album je perfektno producentski odrađen. Najviše zasluga za to valja pripisati dobro poznatom producentu Nigelu Godrichu koji je producirao albume izvođača kao što su Radiohead i Beck. Naravno da nitko nije ni očekivao da će Godrich pretvori album ove plemenite britanske pop-rock institucije u jedno od djela sličnih Radioheadu. Međutim, slušajući pjesme kao što je primjerice "Too Much Rain" ne možete a da se ne zapitate kako bi bilo da je utjecaj postojao i da je bio malo agresivnije izražen. No za razliku od nje postoje vrhunci na ovom albumu kao što je singl "Fine Line" u kojem Godricheva produkcija igra ključnu ulogu i daje glazbi izvjesnu lakoću.

Jedna od pjesama u kojoj Paul pokazuje svoju genijalnost je lagana pop-rock balada ''Jenny Wren''. Stvaranjem ovakvih pjesma podvlači se crta kojom se razdvajaju obični smrtnici od pravih legendi. Lakoća i jednostavnost na - prvo slušanje -, a opet tolika snaga i energija koja izvire iz melodija ove skladbe pokazuju da McCartney sa takvom jednostavnošću i lakoćom piše skladbe kakve nešto manji talenti ne mogu stvoriti u čitavoj svojoj karijeri.

Ovaj album mi je uistinu došao kao melem na ranu nakon svih ovih instant bendova koje sam u zadnje vrijeme imao prilike čuti, a koji igraju na kartu instant bogaćenja po principu ''svirala je jedno ljeto''. Nema tu čarolije, nema duše u tim skladbama. Sve je isto i bezlično rađeno na isti kalup. Prava je dragocjenost da još ima majstora stare škole koji nas povremeno prisjete kako se to nekad radilo. Još samo da Floydi snime novi album i okrenu svjetsku turneju onda bi sve stvari sjele na svoje mjesto!


Popis pjesama:

01. Fine Line
02. How Kind of You
03. Jenny Wren
04. At the Mercy
05. Friends to Go
06. English Tea
07. Too Much Rain
08. A Certain Softness
09. Riding to Vanity Fair
10. Follow Me
(Capitol / Dallas Records)


Komentari (0) RSS feed comment

Nema komentara

Komentiraj



mXcomment 1.0.1 © 2007-2009 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
« Prethodna   Sljedeća »

Browse SoundGuardian in:

.

Nadolazeći događaji

10.01.2009 | 22.00
Dave The Drummer
16.01.2009
Armand Van Helden
16.01.2009 | 22.00
Marcus Intalex
16.01.2009 | 22.00
Marijan Ban i Diktat...
23.01.2009 | 22.00
Freilauf: Darshan Je...
25.01.2009 | 20.00
Salzburški komorni s...
27.01.2009
Blackmore's Night
30.01.2009 | 22.00
Diggarama presents L...
03.02.2009
Napalm Death
04.02.2009
Grave Diger, Alestor...

MTV Adria Charts

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Komentirani članci

Pips Chips & Videoclips
(1 komentar)
Anastacia - 'Heavy Rotat
(1 komentar)
Nickelback - 'Dark Horse
(1 komentar)
Urban & 4 u Tvornici ili
(1 komentar)
Pjevač grupe U2 primio p
(1 komentar)
Gotan unbelieveable Proj
(1 komentar)
Metallica - 'Death Magne
(11 komentari)

Naši prijatelji

Oglasi