Novosti
Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna
 

Došlo je i to doba godine - nominacije za nagradu Grammy 2023. godine službeno su objavljene danas.

Novost u odnosu na prethodne godine svakako je nekoliko novih kategorija: Songwriter of the Year, Non-Classical; Best Alternative Music Performance; Best Americana Performance; Best Score Soundtrack for Video Games and Other Interactive Media te Best Spoken Word Poetry Album. Donosimo pregled svih kandidata i kategorija!

Record of the Year
ABBA - Don’t Shut Me Down
Adele - Easy on Me
Beyoncé - Break My Soul
Brandi Carlile Featuring Lucius - You and Me on the Rock
Doja Cat - Woman
Harry Styles - As It Was
Kendrick Lamar - The Heart Part 5
Lizzo - About Damn Time
Mary J. Blige - Good Morning Gorgeous
Steve Lacy - Bad Habit

 

Album of the Year
ABBA - Voyage
Adele - 30
Bad Bunny - Un Verano Sin Ti
Beyoncé - Renaissance
Brandi Carlile - In These Silent Days
Coldplay - Music of the Spheres
Harry Styles - Harry’s House
Kendrick Lamar - Mr. Morale & the Big Steppers
Lizzo - Special
Mary J. Blige - Good Morning Gorgeous (Deluxe)

Song of the Year
Adele - Easy on Me
Beyoncé - Break My Soul
Bonnie Raitt - Just Like That
DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy - God Did
Gayle - ABCDEFU
Harry Styles - As It Was
Kendrick Lamar - The Heart Part 5
Lizzo - About Damn Time
Steve Lacy - Bad Habit
Taylor Swift - All Too Well (10 Minute Version) (The Short Film)

Best New Artist
Anitta
Domi & JD Beck
Latto
Måneskin
Molly Tuttle
Muni Long
Omar Apollo
Samara Joy
Tobe Nwigwe
Wet Leg

Best Pop Solo Performance
Adele - Easy on Me
Bad Bunny - Moscow Mule
Doja Cat - Woman
Harry Styles - As It Was
Lizzo - About Damn Time
Steve Lacy - Bad Habit

Best Pop Duo/Group Performance
ABBA - Don’t Shut Me Down
Camila Cabello Featuring Ed Sheeran - Bam Bam
Coldplay & BTS - My Universe
Post Malone & Doja Cat - I Like You (A Happier Song)
Sam Smith & Kim Petras - Unholy

Best Traditional Pop Vocal Album
Diana Ross - Thank You
Kelly Clarkson - When Christmas Comes Around...
Michael Bublé - Higher
Norah Jones - I Dream of Christmas (Extended)
Pentatonix - Evergreen

Best Pop Vocal Album
ABBA - Voyage
Adele - 30
Coldplay - Music of the Spheres
Harry Styles - Harry’s House
Lizzo - Special

Best Dance/Electronic Recording
Beyoncé - Break My Soul
Bonobo - Rosewood
David Guetta & Bebe Rexha - I’m Good (Blue)
Diplo & Miguel - Don’t Forget My Love
Kaytranada Featuring H.E.R. - Intimidated
Rüfüs Du Sol - On My Knees

Best Dance/Electronic Music Album
Beyoncé - Renaissance
Bonobo - Fragments
Diplo - Diplo
Odesza - The Last Goodbye
Rüfüs Du Sol - Surrender

Best Contemporary Instrumental Album
Brad Mehldau - Jacob’s Ladder
Domi & JD Beck - Not Tight
Grant Geissman - Blooz
Jeff Coffin - Between Dreaming and Joy
Snarky Puppy - Empire Central

Best Rock Performance
Beck - Old Man
The Black Keys - Wild Child
Brandi Carlile - Broken Horses
Bryan Adams - So Happy It Hurts
Idles - Crawl!
Ozzy Osbourne Featuring Jeff Beck - Patient Number 9
Turnstile - Holiday

Best Metal Performance
Ghost - Call Me Little Sunshine
Megadeth - We’ll Be Back
Muse - Kill or Be Killed
Ozzy Osbourne Featuring Tony Iommi - Degradation Rules
Turnstile - Blackout

Best Rock Song
Brandi Carlile - Broken Horses
Ozzy Osbourne Featuring Jeff Beck - Patient Number 9
Red Hot Chili Peppers - Black Summer
Turnstile - Blackout
The War on Drugs - Harmonia’s Dream

Best Rock Album
The Black Keys - Dropout Boogie
Elvis Costello & The Imposters - The Boy Named If
Idles - Crawler
Machine Gun Kelly - Mainstream Sellout
Ozzy Osbourne - Patient Number 9
Spoon - Lucifer on the Sofa

Best Alternative Music Performance
Arctic Monkeys - There’d Better Be a Mirrorball
Big Thief - Certainty
Florence and the Machine - King
Wet Leg - Chaise Lounge
Yeah Yeah Yeahs Featuring Perfume Genius - Spitting Off the Edge of the World

Best Alternative Music Album
Arcade Fire - WE
Big Thief - Dragon New Warm Mountain I Believe in You
Björk - Fossora
Wet Leg - Wet Leg
Yeah Yeah Yeahs - Cool It Down

Best R&B Performance
Beyoncé - Virgo’s Groove
Jazmine Sullivan - Hurt Me So Good
Lucky Daye - Over
Mary J. Blige Featuring Anderson .Paak - Here With Me
Muni Long - Hrs & Hrs

Best Traditional R&B Performance
Adam Blackstone Featuring Jazmine Sullivan - ’Round Midnight
Babyface Featuring Ella Mai - Keeps on Fallin’
Beyoncé - Plastic Off the Sofa
Mary J. Blige - Good Morning Gorgeous
Snoh Aalegra - Do 4 Love

Best R&B Song
Beyoncé - Cuff It
Jazmine Sullivan - Hurt Me So Good
Mary J. Blige - Good Morning Gorgeous
Muni Long - Hrs & Hrs
PJ Morton - Please Don’t Walk Away

Best Progressive R&B Album
Cory Henry - Operation Funk
Moonchild - Starfuit
Steve Lacy - Gemini Rights
Tank and the Bangas - Red Balloon
Terrace Martin - Drones

Best R&B Album
Chris Brown - Breezy (Deluxe)
Lucky Daye - Candy Drip
Mary J. Blige - Good Morning Gorgeous (Deluxe)
PJ Morton - Watch the Sun
Robert Glasper - Black Radio III

Best Rap Performance
DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy - God Did
Doja Cat - Vegas
Gunna & Future Featuring Young Thug - Pushin P
Hitkidd & Glorilla - F.N.F. (Let’s Go)
Kendrick Lamar - The Heart Part 5

Best Melodic Rap Performance
DJ Khaled Featuring Future & SZA - Beautiful
Future Featuring Drake & Tems - Wait for U
Jack Harlow - First Class
Kendrick Lamar Featuring Blxst & Amanda Reifer - Die Hard
Latto - Big Energy (Live)

Best Rap Song
DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy - God Did
Future Featuring Drake & Tems - Wait for U
Gunna & Future Featuring Young Thug - Pushin P
Jack Harlow Featuring Drake - Churchill Downs
Kendrick Lamar - The Heart Part 5

Best Rap Album
DJ Khaled - God Did
Future - I Never Liked You
Jack Harlow - Come Home the Kids Miss You
Kendrick Lamar - Mr. Morale & the Big Steppers
Pusha T - It’s Almost Dry

Best Country Solo Performance
Kelsea Ballerini - Heartfirst
Maren Morris - Circles Around This Town
Miranda Lambert - In His Arms
Willie Nelson - Live Forever
Zach Bryan - Something in the Orange

Best Country Duo/Group Performance
Brothers Osborne - Midnight Rider’s Prayer
Carly Pearce & Ashley McBryde - Never Wanted to Be That Girl
Ingrid Andress & Sam Hunt - Wishful Drinking
Luke Combs & Miranda Lambert - Outrunnin’ Your Memory
Reba McEntire & Dolly Parton - Does He Love You (Revisited)
Robert Plant & Alison Krauss - Going Where the Lonely Go

Best Country Song
Cody Johnson - ’Til You Can’t
Luke Combs - Doin’ This
Maren Morris - Circles Around This Town
Miranda Lambert - If I Was a Cowboy
Taylor Swift - I Bet You Think About Me (Taylor’s Version) (From the Vault)
Willie Nelson - I’ll Love You Till the Day I Die

Best Country Album
Ashley McBryde - Ashley McBryde Presents: Lindeville
Luke Combs - Growin’ Up
Maren Morris - Humble Quest
Miranda Lambert - Palomino
Willie Nelson - A Beautiful Time

Best New Age, Ambient or Chant Album
Cheryl B. Engelhardt - The Passenger
Madi Das, Dave Stringer & Bhakti Without Borders - Mantra Americana
Mystic Mirror - White Sun
Paul Avgerinos - Joy
Will Ackerman - Positano Songs

Best Improvised Jazz Solo
Ambrose Akinmusire - Rounds (Live)
Gerald Albright - Keep Holding On
John Beasley - Cherokee/Koko
Marcus Baylor - Call of the Drum
Melissa Aldana - Falling
Wayne Shorter & Leo Genovese - Endangered Species

Best Jazz Vocal Album
The Baylor Project - The Evening : Live At Apparatus
Carmen Lundy - Fade to Black
Cécile McLorin Salvant - Ghost Song
The Manhattan Transfer & The WDR Funkhausorchester - Fifty
Samara Joy - Linger Awhile

Best Jazz Instrumental Album
Joshua Redman, Brad Mehldau, Christian McBride & Brian Blade - LongGone
Peter Erskine Trio - Live in Italy
Terri Lyne Carrington, Kris Davis, Linda May Han Oh, Nicholas Payton & Matthew Stevens - New Standards, Vol. 1
Wayne Shorter, Terri Lyne Carrington, Leo Genovese & Esperanza Spalding - Live at the Detroit Jazz Festival
Yellowjackets - Parallel Motion

Best Large Jazz Ensemble Album
John Beasley, Magnus Lindgren & SWR Big Band - Bird Lives
Remy Le Boeuf’s Assembly of Shadows - Architecture of Storms
Ron Carter & The Jazzaar Festival Big Band Directed by Christian Jacob - Remembering Bob Freedman
Steve Gadd, Eddie Gomez, Ronnie Cuber & WDR Big Band Conducted by Michael Abene - Center Stage
Steven Feifke, Bijon Watson & Generation Gap Jazz Orchestra - Generation Gap Jazz Orchestra

Best Latin Jazz Album
Arturo O’Farrill & The Afro Latin Jazz Orchestra Featuring The Congra Patria Son Jarocho Collective - Fandango at the Wall in New York
Arturo Sandoval - Rhythm & Soul
Danilo Pérez Featuring The Global Messengers - Crisálida
Flora Purim - If You Will
Miguel Zenón - Música de las Américas

Best Gospel Performance/Song
Doe - When I Pray
Erica Campbell - Positive
Maverick City Music & Kirk Franklin - Kingdom
PJ Morton Featuring Zacardi Cortez, Gene Moore, Samoht, Tim Rogers & Darrel Walls - The Better Benediction
Tye Tribbett - Get Up

Best Contemporary Christian Music Performance/Song
Chris Tomlin - Holy Forever
Crowder & Dante Bowe Featuring Maverick City Music - God Really Loves Us (Radio Version)
Doe - So Good
For King & Country & Hillary Scott - For God Is With Us
Maverick City Music & Kirk Franklin - Fear Is Not My Future
Phil Wickham - Hymn of Heaven (Radio Version)

Best Gospel Album
Doe - Clarity
Maranda Curtis - Die to Live
Maverick City Music & Kirk Franklin - Kingdom Book One (Deluxe)
Ricky Dillard - Breakthrough: The Exodus (Live)
Tye Tribbett - All Things New

Best Contemporary Christian Music Album
Anne Wilson - My Jesus
Chris Tomlin - Always
Elevation Worship - Lion
Maverick City Music - Breathe
TobyMac - Life After Death

Best Roots Gospel Album
Gaither Vocal Band - Let’s Just Praise the Lord
Karen Peck & New River - 2:22
Keith & Kristyn Getty - Confessio - Irish American Roots
Tennessee State University - The Urban Hymnal
Willie Nelson - The Willie Nelson Family

Best Latin Pop Album
Camilo - De Adentro Pa Afuera
Christina Aguilera - Aguilera
Fonseca - Viajante
Rubén Blades & Boca Livre - Pasieros
Sebastián Yatra - Dharma +

Best Música Urbana Album
Bad Bunny - Un Verano Sin Ti
Daddy Yankee - Legendaddy
Farruko - La 167
Maluma - The Love & Sex Tape
Rauw Alejandro - Trap Cake, Vol. 2

Best Latin Rock or Alternative Album
Cimafunk - El Alimento
Fito Paez - Los Años Salvajes
Gaby Moreno - Alegoría
Jorge Drexler - Tinta y Tiempo
Mon Laferte - 1940 Carmen
Rosalía - Motomami

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)
Chiquis - Abeja Reina
Christian Nodal - EP #1 Forajido
Marco Antonio Solís - Qué Ganas de Verte (Deluxe)
Natalia Lafourcade - Un Canto por México - El Musical
Los Tigres del Norte - La Reunión (Deluxe)

Best Tropical Latin Album
Carlos Vives - Cumbiana II
Marc Anthony - Pa’lla Voy
La Santa Cecilia - Quiero Verte Feliz
Spanish Harlem Orchestra - Imágenes Latinas
Tito Nieves - Legendario

Best American Roots Performance
Aaron Neville & The Dirty Dozen Brass Band - Stompin’ Ground
Aoife O’Donovan & Allison Russell - Prodigal Daughter
Bill Anderson Featuring Dolly Parton - Someday It’ll All Make Sense (Bluegrass Version)
Fantastic Negrito - Oh Betty
Madison Cunningham - Life According to Raechel

Best Americana Performance
Asleep at the Wheel Featuring Lyle Lovett - There You Go Again
Blind Boys of Alabama Featuring Black Violin - The Message
Bonnie Raitt - Made Up Mind
Brandi Carlile Featuring Lucius - You and Me on the Rock
Eric Alexandrakis - Silver Moon [A Tribute to Michael Nesmith]

Best American Roots Song
Anaïs Mitchell - Bright Star
Aoife O’Donovan & Allison Russell - Prodigal Daughter
Bonnie Raitt - Just Like That
Brandi Carlile Featuring Lucius - You and Me on the Rock
Robert Plant & Alison Krauss - High and Lonesome
Sheryl Crow - Forever

Best Americana Album
Bonnie Raitt - Just Like That...
Brandi Carlile - In These Silent Days
Dr. John - Things Happen That Way
Keb’ Mo’ - Good to Be...
Robert Plant & Alison Krauss - Raise the Roof

Best Bluegrass Album
The Del McCoury Band - Almost Proud
The Infamous Stringdusters - Toward the Fray
Molly Tuttle & Golden Highway - Crooked Tree
Peter Rowan - Calling You From My Mountain
Yonder Mountain String Band - Get Yourself Outside

Best Traditional Blues Album
Buddy Guy - The Blues Don’t Lie
Charlie Musselwhite - Mississippi Son
Gov’t Mule - Heavy Load Blues
John Mayall - The Sun Is Shining Down
Taj Mahal & Ry Cooder - Get on Board

Best Contemporary Blues Album
Ben Harper - Bloodline Maintenance
Edgar Winter - Brother Johnny
Eric Gales - Crown
North Mississippi Allstars - Set Sail
Shemekia Copeland - Done Come Too Far

Best Folk Album
Aoife O’Donovan - Age of Apathy
Janis Ian - The Light at the End of the Line
Judy Collins - Spellbound
Madison Cunningham - Revealer
Punch Brothers - Hell on Church Street

Best Regional Roots Music Album
Halau Hula Keali’i o Nalani - Halau Hula Keali’i o Nalani (Live at the Getty Center)
Natalie Ai Kamauu - Natalie Noelani
Nathan & The Zydeco Cha-Chas - Lucky Man
Ranky Tanky - Live at the 2022 New Orleans Jazz & Heritage Festival
Sean Ardoin & Kreole Rock and Soul Featuring The Golden Band From Tigerland - Full Circle

Best Reggae Album
Kabaka Pyramid - The Kalling
Koffee - Gifted
Protoje - Third Time’s the Charm
Sean Paul - Scorcha
Shaggy - Com Fly Wid Mi

Best Global Music Performance
Arooj Aftab & Anoushka Shankar - Udhero Na
Burna Boy - Last Last
Matt B & Eddy Kenzo - Gimme Love
Rocky Dawuni Featuring Blvk H3ro - Neva Bow Down
Wouter Kellerman, Zakes Bantwini & Nomcebo Zikode - Bayethe

Best Global Music Album
Angélique Kidjo & Ibrahim Maalouf - Queen of Sheba
Anoushka Shankar, Metropole Orkest & Jules Buckley Featuring Manu Delago - Between Us... (Live)
Berklee Indian Ensemble - Shuruaat
Burna Boy - Love, Damini
Masa Takumi - Sakura

Best Children’s Music Album
Alphabet Rockers - The Movement
Divinity Roxx - Ready Set Go!
Justin Roberts - Space Cadet
Lucky Diaz and the Family Jam Band - Los Fabulosos
Wendy and DB - Into the Little Blue House

Best Audio Book, Narration and Storytelling Recording
Jamie Foxx - Act Like You Got Some Sense
Lin-Manuel Miranda - Aristotle and Dante Dive Into the Waters of the World
Mel Brooks - All About Me!: My Remarkable Life in Show Business
Questlove - Music Is History
Viola Davis - Finding Me

Best Spoken Word Poetry Album
Amanda Gorman - Call Us What We Carry: Poems
Amir Sulaiman - You Will Be Someone’s Ancestor. Act Accordingly.
Ethelbert Miller - Black Men Are Precious
J. Ivy - The Poet Who Sat by the Door
Malcolm-Jamal Warner - Hiding in Plain View

Best Comedy Album
Dave Chappelle - The Closer
Jim Gaffigan - Comedy Monster
Louis C.K. - Sorry
Patton Oswalt - We All Scream
Randy Rainbow - A Little Brains, a Little Talent

Best Musical Theater Album
Original Broadway Cast - A Strange Loop
New Broadway Cast - Caroline, or Change
‘Into the Woods’ 2022 Broadway Cast - Into the Woods (2022 Broadway Cast Recording)
Original Broadway Cast - MJ the Musical
‘Mr. Saturday Night’ Original Cast - Mr. Saturday Night
Original Broadway Cast - Six: Live on Opening Night

Best Compilation Soundtrack for Visual Media
Various Artists - Elvis
Various Artists - Encanto
Various Artists - Stranger Things: Soundtrack From the Netflix Series, Season 4
Lorne Balfe, Harold Faltermeyer, Lady Gaga & Hans Zimmer - Top Gun: Maverick
Various Artists - West Side Story

Best Score Soundtrack for Visual Media (Includes Film and Television)
Germaine Franco - Encanto
Hans Zimmer - No Time to Die
Jonny Greenwood - The Power of the Dog
Michael Giacchino - The Batman
Nicholas Britell - Succession: Season 3

Best Score Soundtrack for Video Games and Other Interactive Media
Austin Wintory - Aliens: Fireteam Elite
Bear McCreary - Call of Duty®: Vanguard
Christopher Tin - Old World
Richard Jacques - Marvel’s Guardians of the Galaxy
Stephanie Economou - Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök

Best Song Written for Visual Media
Beyoncé - Be Alive
Carolina Gaitán - La Gaita, Mauro Castillo, Adassa, Rhenzy Feliz, Diane Guerrero, Stephanie Beatriz & Encanto - Cast - We Don’t Talk About Bruno
Jessy Wilson Featuring Angélique Kidjo - Keep Rising (The Woman King)
Lady Gaga - Hold My Hand
Taylor Swift - Carolina
4*Town, Jordan Fisher, Finneas O’Connell, Josh Levi, Topher Ngo & Grayson Villanueva - Nobody Like U

Best Instrumental Composition
Danilo Pérez Featuring The Global Messengers - Fronteras (Borders) Suite: Al-Musafir Blues
Geoffrey Keezer - Refuge
Miguel Zenón, José Antonio Zayas Cabán, Ryan Smith & Casey Rafn - El País Invisible
Tasha Warren & Dave Eggar - African Tales
Tasha Warren & Dave Eggar - Snapshots

Best Arrangement, Instrumental or A Cappella
Armand Hutton Featuring Terrell Hunt & Just 6 - As Days Go By (An Arrangement of the Family Matters Theme Song)
Danny Elfman - Main Titles
Kings Return - How Deep Is Your Love
Magnus Lindgren, John Beasley & The SWR Big Band Featuring Martin Auer - Scrapple From the Apple
Remy Le Boeuf - Minnesota, WI

Best Arrangement, Instruments and Vocals
Becca Stevens & Attacca Quartet - 2 + 2 = 5 (Arr. Nathan Schram)
Cécile McLorin Salvant - Optimistic Voices / No Love Dying
Christine McVie - Songbird (Orchestral Version)
Jacob Collier Featuring Lizzy McAlpine & John Mayer - Never Gonna Be Alone
Louis Cole - Let It Happen

Best Recording Package
Fann - Telos
Soporus - Divers
Spiritualized - Everything Was Beautiful
Tamsui-Kavalan Chinese Orchestra - Beginningless Beginning
Underoath - Voyeurist

Best Boxed or Special Limited Edition Package
Black Pumas - Black Pumas (Collector’s Edition Box Set)
Danny Elfman - Big Mess
The Grateful Dead - In and Out of the Garden: Madison Square Garden ’81, ’82, ’83
They Might Be Giants - Book
Various Artists - Artists Inspired by Music: Interscope Reimagined

Best Album Notes
Andy Irvine & Paul Brady - Andy Irvine / Paul Brady
Astor Piazzolla - The American Clavé Recordings
Doc Watson - Life’s Work: A Retrospective
Harry Partch - Harry Partch, 1942
Wilco - Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition)

Best Historical Album
Blondie - Against the Odds: 1974 - 1982
Doc Watson - Life’s Work: A Retrospective
Freestyle Fellowship - To Whom It May Concern...
Glenn Gould - The Goldberg Variations: The Complete Unreleased 1981 Studio Sessions
Wilco - Yankee Hotel Foxtrot (20th Anniversary Super Deluxe Edition)

Songwriter of the Year, Non-Classical
Amy Allen
Laura Veltz
Nija Charles
The-Dream
Tobias Jesso Jr.

Best Engineered Album, Non-Classical
Baynk - Adolescence
Father John Misty - Chloë and the Next 20th Century
Harry Styles - Harry’s House
Robert Glasper - Black Radio III
Wet Leg - Wet Leg

Producer of the Year, Non-Classical
Boi-1da
Dahi
Dan Auerbach
Dernst “D’Mile” Emile II
Jack Antonoff

Best Remixed Recording
Beyoncé - Break My Soul (Terry Hunter Remix)
Ellie Goulding - Easy Lover (Four Tet Remix)
The Knocks & Dragonette - Slow Song (Paul Woolford Remix)
Lizzo - About Damn Time (Purple Disco Machine Remix)
Wet Leg - Too Late Now (Soulwax Remix)

Best Immersive Audio Album
Anita Brevik, Nidarosdomens Jentekor & Trondheimsolistene - Tuvayhun — Beatitudes for a Wounded World
The Chainsmokers - Memories...Do Not Open
Christina Aguilera - Aguilera
Jane Ira Bloom - Picturing the Invisible: Focus 1
Stewart Copeland & Ricky Kej - Divine Tides

Best Engineered Album, Classical
Anita Brevik, Nidarosdomens Jentekor & Trondheimsolistene - Tuvayhun — Beatitudes for a Wounded World
Anne-Sophie Mutter, Boston Symphony Orchestra & John Williams - Williams: Violin Concerto No. 2 & Selected Film Themes
Edwin Outwater & Chicago Symphony Orchestra - Mason Bates: Philharmonia Fantastique: The Making of the Orchestra
Pittsburgh Symphony Orchestra & Manfred Honeck - Beethoven & Stucky: Orchestral Works
Third Coast Percussion - Perspectives

Producer of the Year, Classical
Christoph Franke
Elaine Martone
James Ginsburg
Jonathan Allen
Judith Sherman

Best Orchestral Performance
Berlin Philharmonic & John Williams - John Williams: The Berlin Concert
Los Angeles Philharmonic & Gustavo Dudamel - Dvořák: Symphonies Nos. 7-9
New York Youth Symphony - Works by Florence Price, Jessie Montgomery, Valerie Coleman
Various Artists - Sila: The Breath of the World
Wild Up & Christopher Rountree - Stay on It

Best Opera Recording
Boston Modern Orchestra Project & Odyssey Opera Chorus - Anthony Davis: X: The Life and Times of Malcolm X
The Metropolitan Opera Orchestra & The Metropolitan Opera Chorus - Blanchard: Fire Shut Up in My Bones
The Metropolitan Opera Orchestra & The Metropolitan Opera Chorus - Eurydice

Best Choral Performance
The Crossing - Born
English Baroque Soloists & Monteverdi Choir - J.S. Bach: St. John Passion, BWV 245
The Metropolitan Opera Orchestra, The Metropolitan Opera Chorus, Yannick Nézet-Séguin, Ailyn Pérez, Michelle DeYoung, Matthew Polenzani & Eric Owens - Verdi’s Requiem: The Met Remembers 9/11

Best Chamber Music/Small Ensemble Performance
Attacca Quartet - Caroline Shaw: Evergreen
Dover Quartet - Beethoven: Complete String Quartets, Vol. 2 – The Middle Quartets
Neave Trio - Musical Remembrances
Publiquartet - What Is American
Third Coast Percussion - Perspectives

Best Classical Instrumental Solo
Daniil Trifonov - Bach: The Art of Life
Hilary Hahn - Abels: Isolation Variation
Mak Grgić - A Night in Upper Town - The Music of Zoran Krajacic
Mitsuko Uchida - Beethoven: Diabelli Variations
Time for Three, The Philadelphia Orchestra & Xian Zhang - Letters for the Future

Best Classical Solo Vocal Album
Il Pomo d’Oro - Eden
Nicholas Phan, Brooklyn Rider, The Knights & Eric Jacobsen - Stranger - Works for Tenor by Nico Muhly
Renée Fleming & Yannick Nézet-Séguin - Voice of Nature: The Anthropocene
Sasha Cooke & Kirill Kuzmin - How Do I Find You
Will Liverman, Paul Sánchez & J’Nai Bridges - Shawn E. Okpebholo: Lord, How Come Me Here?

Best Classical Compendium
Christopher Tin, Voces8, Royal Philharmonic Orchestra & Barnaby Smith - The Lost Birds
Kitt Wakeley - An Adoption Story
The Metropolitan Opera Orchestra & Yannick Nézet-Séguin - A Concert for Ukraine
Seunghee Lee, JP Jofre & London Symphony Orchestra - Aspire

Best Contemporary Classical Composition
Andris Nelsons & Gewandhausorchester - Gubaidulina: The Wrath of God
Carlos Simon, MK Zulu, Marco Pavé & Hub New Music - Simon: Requiem for the Enslaved
Ian Rosenbaum & Dover Quartet - Akiho: Ligneous Suite
Jack Quartet - Bermel: Intonations
Time for Three, The Philadelphia Orchestra & Xian Zhang - Puts: Contact

Best Music Video
Adele - Easy on Me
BTS - Yet to Come
Doja Cat - Woman
Harry Styles - As It Was
Kendrick Lamar - The Heart Part 5
Taylor Swift - All Too Well: The Short Film

Best Music Film
Adele - Adele One Night Only
Billie Eilish - Billie Eilish Live at the O2
Justin Bieber - Our World
Neil Young & Crazy Horse - A Band a Brotherhood a Barn
Rosalía - Motomami (Rosalía TikTok Live Performance)
Various Artists - Jazz Fest: A New Orleans Story

Izvještaji



Mingus Big Band zatvorili ovogodišnji Zagreb jazz festival


Artan Lili u Tvornici Kulture


Grgur, Panda Rhei i Quiet Protest u Mochvari


Izvrstan koncert Flyera u Tvornici


Goran Bare i Majke u Domu sportova


Kayhan Kalhor i Erdal Erzincan na ZJF-u


Jazz/Takes Supergroup nastupili u Tvornici


Trio Christiana Sandsa otvorio Zagreb jazz festival


Sufosia predstavila novi album u Močvari


November fest No.2. dan 1.


Stjepan Jimmy Stanić i The Boys u VIB-u


Sting oduševio u zagrebačkoj Areni


Phantasmagoria u Boogaloou


COTA G4 izrokala Hard Place


Death metal veselje usred Budimpešte


Godsmack rasturili u Beču


Hladno pivo - velika fešta u malom mjestu


Macy Gray nastupila u Tvornici


The Cure - multigeneracijski koncert za pamćenje


Porcupine Tree nastupili u Gasometru